Olej z łososia dla psów 250 ml

  • Dodaj recenzję:
  • Waga: 0.25 kg
  • Dostępność: Brak Brak  (0 szt.)

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 45,00 zł brutto
  • Do DARMOWEJ WYSYŁKI brakuje Ci tylko: 250,00 zł
  • szt.
  • Cena: 50,00 zł / szt.
  • Niedostępny
 

Oleje roślinne w żywieniu psów. Profilaktyka i leczenie.

 
    Zastanawiając się nad składnikami diety naszego psa rozpatrujemy jej składniki, zawartość białka, włókna, tłuszczy, witamin itd.. Często wprowadzając żywienie naturalne u swoich pacjentów pytany jestem o nienasycone kwasy tłuszczowe – skąd je brać, czy je suplementować?
 
   Otóż NNKT występują w tłuszczach roślinnych, rybach, tranie i mięsie zwierząt żywionych  pokarmami bogatymi w te związki.  Najbardziej naturalnym źródłem wydaje się być mięso ryb lub tłoczony z nich olej lub tran (właściwie tran to olej z wątroby Dorsza). Niestety niektórzy z naszych pupili nie tolerują zapachu ryby i nie chcą jeść posiłków z dodatkiem oleju rybiego czy tranu. Wtedy posiłkować się także możemy olejami roślinnymi.
  
   Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe  to związki bardzo nietrwałe. Wrażliwe są one na dwa procesy: utlenianie(przyłączenie tlenu do wiązania podwójnego) lub wysycenie (pękniecie nietrwałego wiązania podwójnego i przyłączenie dwóch atomów wodoru). Zarówno wysycony jak i utleniony kwas tłuszczowy traci swoje właściwości. Co robić by ograniczyć te procesy? PREPARATY Z NNKT PRZECHOWUJEMY W CHŁODNYM MIEJSCU, BEZ DOSTĘPU POWIETRZA, W NIEPRZEŹROCZYSTYCH BUTELKACH- ZAWSZE!
     
lek. wet. Wojciech Adamski
 

Olej z łososia 250 ml

 
Oleje rybne są bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3 i 6. Wyższa zawartość witamin A, B3 i D sprawia, że olej z ryb jest bardzo trudny do zastąpienia przez inne składniki diety. 

  Kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6 pochodzące od ryb nie tylko leczą, ale też chronią. Zapobiegają przed wieloma chorobami: układu sercowo-naczyniowego (choroby serca i naczyń), problemami skórnymi (Łuszczyca, sucha skóra, wysypka, nadmierne zrzucanie sierści – Pamiętajmy, że są ich doskonałym źródłem, ważnym dla odpowiedniej struktury i wyglądu włosa), a nawet mają działanie zapobiegawcze w walce z rakiem.  Nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3, mają silne działanie przeciwzapalne, wspomagają proces widzenia. Sprawują one istotną rolę w rozwoju i funkcjonowaniu układu nerwowego. Wzmacniają układ odpornościowy.

   Zaleca się regularne wprowadzenie olei jako dodatku uzupełaniającego dietę psa. Dieta taka, znacząco poprawi wartość energetyczną karmy, pokarm zostanie lepiej wykorzystywany, a organizm otrzyma idealnie strawione tłuszcze nienasycone, co powstrzymuje procesy starzenia się zwierzęcia.