Żywienie Chihuahua

Małe, charakterne i łase na przysmaki Chihuahua wywodzą się ze starej, znanej przed wiekami jeszcze Aztekom rasy psów. Ich nazwa pochodzi od miejscowości i stanu w Meksyku. Są to pupile salonowe, które będą wiernymi towarzyszami, jeśli się je odpowiednio wychowa. Nie są wykorzystywane do służby człowiekowi, same też należą do czworonogów chętnie spędzających czas na wylegiwaniu się. Prawidłowa dieta BARF w przypadku tej rasy jest niezwykle ważna, gdyż szczeniak Chihuahua ma bardzo wrażliwy przewód pokarmowy.

Zdrowy pies tej rasy waży około 2 kg i dobrze dobrana karma ułatwia utrzymanie takiej masy. Podobnie, jak fakt, że są dość wybredne i zwykle jedzą tyle, ile potrzebują. Mimo swojego mikrego rozmiaru często próbują przejmować przywództwo.

Karma dla Chihuahua

Przyszli właściciele, nim zdecydują się na opiekę nad Chihuahua, z pewnością zadają sobie pytanie, co właściwie one jedzą. Zwierzęta te trudno znoszą niedostosowane do ich potrzeb posiłki. Dlatego karma sklepowa z pewnością nie będzie im służyć. Zdecydowanie najlepsze jest dla nich jedzenie typu, czyli surowe mięso np. z indyka, tłuszcze zwierzęce z dodatkiem składników warzywnych i owocowych. Mieszanka ta dostarcza psu wszelkich niezbędnych mikro- i makroelementów, jakie powinny znaleźć się w jego jadłospisie. Jeśli więc chcesz, aby Twój pupil miał pełnowartościową karmę, już teraz możesz zamówić wyselekcjonowane surowe mięso w naszym sklepie.

Chihuahua karmienie

Jaka dieta jest najlepsza dla Chihuahua? Ich jedzenie nie musi być tak kaloryczne, jak u innych ras. Wynika to z ich stylu życia, w którym aktywność fizyczna zdecydowanie zajmuje dalsze miejsce. Za to na pewno powinno być bogate w składniki odżywcze i minerały, szczególnie że Chihuahua zmagają się z problemami dentystycznymi.

Psy te zwykle wymagają posiłków o niewielkiej objętości. Zwykle też jedzą tyle, ile potrzebują. Jednak między posiłkami próbują wymusić na właścicielu smakołyk, szczególnie za wykonane komendy. Chcąc jednak zapewnić mu odpowiednie zdrowie, ilość przysmaków powinna być ograniczona do minimum, gdyż zwierzęta te mają tendencję do tycia.