Beagle - jak karmić?

Mające niezwykły instynkt łowiecki beagle to psy wnoszące mnóstwo radości do domu. Jednak, mimo że wiele rodzin decyduje się na przygarnięcie psiaka tej rasy, należy pamiętać, że to myśliwy z krwi i kości, cechujący się dużą wytrzymałością i rozwijaną prędkością, jaka pozwala mu doścignąć zdobycz. Jego dieta wymaga jednak odpowiedniego zrównoważenia, szczególnie jeśli chodzi o składniki i objętość posiłku. Nie każda karma jest w stanie zapewnić mu to, czego rzeczywiście potrzebuje.

Mimo faktu, że beagle są niezwykle ruchliwe, mają tendencję do tycia, co wynika z ich łapczywości w jedzeniu i zdolności pochłonięcia wszystkiego, co w zasięgu wzroku. Nie zawsze jednak służy to ich zdrowiu. Jeśli więc chcesz, by Twój pupil pozostał zdrowy i wesoły, powinieneś zwrócić baczniejszą uwagę na jego dietę.

karma dla beagla

Karma dla beagle

Podstawowe pytanie brzmi – co jedzą beagle? Niestety, każdy opiekun psa tej rasy stwierdzi, że wszystko. Nie wzgardzi zarówno swoją karmą, jak i przekąskami ze stołu właściciela. Jedzenie jednak powinno być ściśle dobrane do wymagań tej rasy. Krępe, silne i wytrzymałe zwierzaki potrzebują wysokoproteinowych posiłków, wzbogaconych o zwierzęce tłuszcze i mieszankę warzyw i owoców.

Możesz je znaleźć w naszym sklepie internetowym. Proponujemy różne gatunki surowego mięsa, np. surową wołowinę dla psa, wzbogacone właśnie o najważniejsze składniki naturalnego pochodzenia. Tego typu karmę poleca wielu weterynarzy, gdyż jest najbliższa temu, do czego psy ewolucyjnie są przystosowane.

Dieta beagle

Mając beagla, powinieneś zadbać o to, by jego dieta była nie tylko bogata w mikro- i makroelementy, ale również objętościowo dostosowana do jego predyspozycji. Jeśli na co dzień nie ma dużo ruchu – szybko zacznie nabierać masy, co doprowadzi go do otyłości. Ta zaś w konsekwencji może przynieść dysplazję stawu biodrowego, jak i wiele innych chorób, z jakimi psy te się zmagają.

Ponadto mają bardzo wrażliwy układ pokarmowy, więc zmiana karmy powinna zachodzić stopniowo. Wybierając jednak naturalne jedzenie, dostarczysz mu składników, których potrzebuje. W połączeniu z odpowiednim porcjowaniem gwarantuje mu to zdrowie i radosne usposobienie na wiele lat.