Psy Shih Tzu

Jedna z najszlachetniejszych ras, która wyhodowana została w Chinach, Shih Tzu (czyli „lwi pies”), to typowe, ale przy tym dumne kanapowce. Są to zwierzęta niezwykle radosne, które chętnie przebywają ze swoim właścicielem. Mają jednak swoje kaprysy i nie chodzi tu tylko o jedzenie, ale i o sposób spędzania czasu. Zazwyczaj, jeśli oczekuje pieszczot, to sam po nie przychodzi. Są wyważone, uparte, a także cieszące się opinią psów zdrowych. Nie zmienia to faktu, że wymagają szczególnej pielęgnacji (gęste włosie), jak i dobrze zaplanowanej diety.

Ich tryb życia niestety sprzyja nadwadze i otyłości. Lubią jeść, a przy tym są dość statyczne. Raczej stronią od bardziej wymagających aktywności, ale warto je do nich zachęcać. Dobra karma, odpowiednio zbilansowany jadłospis gwarantuą im zdrowie i radosne usposobienie.

shit zu dieta

Karma dla Shih Tzu

Dla każdego psa, w tym Shih Tzu, najważniejsze jest to, aby karma składała się przede wszystkim z mięsa (m.in surowej cielęciny). To najzdrowsze źródło protein i innych składników odżywczych, jakie są im potrzebne. Wyselekcjonowana mieszanka gatunków surowych mięs i tłuszczy zwierzęcych, w połączeniu z warzywami i owocami (stanowiącymi około 10-20% całości) to najlepszy wybór także dla tej rasy.

Korzystając z naszej oferty, możesz kupić wszystko, by zapewnić swojemu Shih Tzu zdrowe żywienie. Posiłki bogate w składniki naturalnego pochodzenia stanowią idealny wybór dla każdego psiego pupila.

Dieta Shih Tzu

Ze względu na ograniczoną aktywność fizyczną, Shih Tzu nie wymagają wysokoenergetycznych posiłków. Rasa ta może jeść od jednego do dwóch razy dziennie. Lubią jednak przysmaki, przy czym nie powinno się im nadto ulegać, gdyż grozi to nadwagą. U otyłych zwierzaków kręgosłup jest narażony na wypadanie dysku. Właśnie dlatego dieta, objętość i liczba posiłków powinny być dobrane do masy i ilości ruchu na co dzień. Pamiętaj, że od tego, co jedzą Shih Tzu, zależy to, czy będą cieszyły się dobrym zdrowiem! Wybierając zaś surowe mięsa, wzbogacone miksem warzywno-owocowym, zapewniasz czworonogowi smaczne i pożywne jedzenie, dostosowane do jego potrzeb.