Labrador

Do najchętniej przyjmowanych pod dach psów należy labrador (dokładniej retriever). To rasa myśliwska, która charakteryzuje się nieprawdopodobnym wręcz sercem dla swoich ludzkich towarzyszy. Uwielbia dzieci, daje się łatwo ułożyć, cały czas pozostaje niezwykle radosny, pełen energii i… sprawia, że karma szybko znika z miski. Niestety, czworonogi te mają tendencję do przejadania się, więc dobra dieta BARF z posiłkami o stałych porach jest wprost niezbędna.

Aby pies zachował zdrowie i wesołe usposobienie na dłużej, musi dostawać odpowiednie jedzenie. Niestety, jak w przypadku innych ras, zaburzenia wagi powodują u niego różne choroby, często związane z układem kostno-stawowym.

karma dla labradora

Karma dla labradora

Aby Twój pupil cieszył się jak najdłużej zdrowiem, powinien przede wszystkim dostawać naturalne posiłki. Karma, jaką otrzymasz w zwykłym sklepie, nie jest w stanie pokryć jego indywidualnego zapotrzebowania na energię i składniki odżywcze. Co natomiast jedzą labradory? Jak w przypadku większości psów, tak i one powinny przede wszystkim jeść białko odzwierzęce w postaci surowego mięsa (np. koniny w kawałkach). Na drugim miejscu powinny być specjalnie przygotowane warzywa i owoce, dostarczające witamin i błonnika. Niezdrowe węglowodany, jak cukier czy zboża, którymi wypełnia się karmy sklepowe, nie tylko są dla labradora trudno przyswajalne, ale i po prostu zwiększają przyrost zbędnej tkanki tłuszczowej.

Dlatego mając psa tej rasy, najlepiej podawać mu mieszankę różnych gatunków surowych mięs z miksem warzywno-owocowym. To zapewnia mu wszystkie mikro- i makroelementy, jakich potrzebuje.

Dieta dla labradora

Niestety, labradory łatwo tyją, gdyż uwielbiają jeść. Dlatego dieta BARF powinna być ściśle dobrana do wieku, codziennej aktywności i gabarytu konkretnego czworonoga. Jedzenie należy podawać o stałych porach – pupile tej rasy mogą jeść od jednego do dwóch posiłków dziennie. Obok dobrej karmy, złożonej z mięs, dostępnych w naszym sklepie, powinieneś zadbać też o codzienną dawkę ruchu. Mimo swojego przyjaznego usposobienia labrador to pies myśliwski, który wymaga sporo aktywności fizycznej.