Karmienie Maltańczyka

Sympatyczne i niezwykle urocze pieski, jakimi są maltańczyki, to zwierzęta cieszące się coraz większym zainteresowaniem wśród miłośników czworonogów. Ich inteligencja i radosne usposobienie sprawiają, że potrafią uprzyjemnić wiele chwil. Cechuje je też niezwykła odwaga, przez co trzeba uważać w przypadku spotkania z większymi rasami. Za to doskonale dogadują się z kotami. Do tego mają niewyczerpany apetyt, dlatego jedzenie zawsze powinno być wydzielane odpowiednio do potrzeb konkretnego pupila, a nie emocjonalnych zagrywek, jakie potrafi wykorzystywać wobec właściciela.

Choć wybredne, jeśli chodzi o dobór karmy, to w momencie, kiedy posiłek im zasmakuje, nie znają limitów. Dlatego należy skomponować dla psiaka dostosowaną dietę, bogatą w składniki odżywcze i zbilansowaną pod względem objętości.

jedzenie dla maltańczyka

Karma dla maltańczyka

Psy te nie zjedzą każdej karmy. W takim razie co jedzą najchętniej? Dla maltańczyka zdecydowanie najatrakcyjniejszym, a przy okazji najzdrowszym wyborem jest surowe mięso np. dzika. Stąd też wdrożenie posiłków nie powinno sprawiać problemu. To dzięki niemu zdobywa większość potrzebnych mu do funkcjonowania składników odżywczych. To zapewnia zaś zdrowe futerko, a także mnóstwo energii, którą chętnie spożytkuje na zabawę z właścicielem. Poszczególne składniki diety należy jednak wdrażać stopniowo. Rasa maltańska ma bowiem skłonność do alergii pokarmowych, dlatego ważna jest identyfikacja produktów wywołujących te przypadłości.

Dieta maltańczyka

Ile powinien jeść taki zwierzak? Maltańczyk w zupełności zadowoli się dwoma posiłkami w ciągu dnia. Dieta, podobnie jak u innych ras, zależy przede wszystkim od wieku, ilości ruchu na co dzień, a także indywidualnych predyspozycji. Należy uważać, by psów tej rasy nie przekarmiać – szybko nabierają wagę. A że są łasuchami, które potrafią żebrać o większą porcję lub o smakołyki ze stołu opiekuna? Dla zdrowia swojego pupila należy oprzeć się takim zagrywkom.

Dobrze dobrana karma i zbilansowana dieta, dostosowana do potrzeb czworonoga to gwarancja jego zdrowia. Surowe mięso, czyli podstawowy składnik jedzenia maltańczyków i innych psów, znajdziesz w naszej ofercie.