Karma dla berneńczyka

Z racji dużych rozmiarów i budowy ciała tego psa pasterskiego, wymaga on wysokiej jakości jedzenia. W przypadku osobników tej rasy nie powinno się im serwować resztek ze stołu. Należy im podawać odpowiednio przygotowane i zbilansowane posiłki. Dlatego jako karma dla berneńczyka świetnie sprawdza się dieta, która składa się w 80% z surowego mięsa drobiowego, wołowiny lub dziczyzny. Na pozostałe 20% składają się dodatki w postaci warzyw, owoców i olejów roślinnych bogatych w kwasy omega. Dieta ta jest źródłem białka, witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego rozwoju psa. Zwracamy uwagę na fakt, że czworonożni przyjaciele człowieka to typowi mięsożercy i świetnie trawią dania np. z cielęciny. Może ona być w postaci surowej, jak i gotowanej.

W naszym sklepie oferujemy karmę dla berneńczyków w hermetycznych opakowaniach. Zalecamy mrożenie ich zawartości w oryginalnych woreczkach do 12 miesięcy. Gotowe danie daje pewność, że Wasz pupil otrzyma smaczne i zdrowe jedzenie. Do sprzedaży dopuszczamy produkty mięsne pochodzące wyłącznie od zaufanych dostawców. Podlega ono obowiązkowym badaniom i jest w pełni bezpieczne dla szczeniaków i dorosłych psiaków. W tej kategorii znajdują się karmy z dodatkiem kości oraz bez. Te pierwsze nie są wskazane dla rasy berneńskiej w dużych ilościach, gdyż mogą powodować zaparcia i bolesne wzdęcia. W tym aspekcie trzeba obserwować psa i zachować umiar. Zaleca się również ważenie porcji przed włożeniem jej do miski. Tym sposobem właściciel będzie mógł kontrolować masę psa, który ma nieokiełznany apetyt i tendencję do nadwagi. Oczywiście nie można zapominać o zapewnianiu mu dużej ilości ruchu. Nie powinien on mieć miejsca bezpośrednio po posiłku, gdyż może spowodować dolegliwości ze strony układu trawienia.

Zalecamy serwowanie posiłków o stałych porach i dietę dopasowaną do wieku psa. Należy pamiętać, że szczeniak tej rasy powinien jeść 5 razy na dobę, a dorosły tylko 2 z utrzymaniem odstępu 12 h między posiłkami. Tak ułożona dieta uchroni go przed groźnym dla życia psa skrętem żołądka. Z kolei karma dla kilkumiesięcznego berneńczyka musi być bogata w białko i mikroelementy. W tym newralgicznym okresie przybiera on na masie około 1 kg przez tydzień. W ten sposób jako dojrzały osobnik osiąga wagę około 60 kg. To bardzo duży i wymagający troskliwej opieki pies. Cena gotowych karm dla berneńczyków, które można zamawiać w naszym sklepie, jest porównywalna z kosztem posiłków robionych we własnym zakresie. Ich zaletą jest to, że zawsze gwarantują niezmienność składników i wysoką jakość.