Karma dla owczarka niemieckiego

Rasa tych psów cieszy się niezmiennie dużą popularnością. Ceniona jest wśród hodowców za inteligencję i przyjazne usposobienie do ludzi. Jeśli chodzi o żywienie owczarka niemieckiego, to zmienia się ono wraz z jego wiekiem i aktywnością fizyczną. Największe potrzeby w tym zakresie mają szczeniaki, które do szóstego miesiąca rosną bardzo intensywnie. W ciągu jednego tygodnia potrafią przybrać na masie około 1 kg. Dlatego karmy dla młodych psów tej rasy muszą być bogate w białko i witaminy z grupy A, B, D i E.

Kolejne centymetry wzrostu wymagają odpowiedniej dawki wapnia, dzięki któremu kości i zęby będą zdrowe. Zdaniem specjalistów najlepszym wyborem jest karmienie owczarków niemieckich zgodnie z dietą wysokomięsną. Jej podstawę stanowi surowe mięso np. cielęce lub drobiowe. Psy nie pogardzą również koniną, a także dziczyzną. Jedynym wyjątkiem jest wieprzowina, która może być im podawana tylko ugotowana. Chodzi o obecność wirusa SHV-1, który przenoszony jest przez świnie. Jego obecność w pokarmie wywołuje chorobę Aujeszkiego, która dla psów jest śmiertelna.

Żywienie owczarka niemieckiego

Zwracamy Państwa uwagę, że karma dostępna w naszym sklepie jest całkowicie bezpieczna dla zwierząt. Mięso, z którego jest robiona, pochodzi od zaufanych dostawców, którzy poddają je obowiązkowym badaniom. Dzięki temu możemy zapewnić odwiedzających tę stronę Klientów, że wszystkie produkty są świeże i nie zawierają konserwantów. Zależy nam, aby dania z As-Pol były najwyższej jakości, a ich spożywanie wspierało rozwój psa. Owczarek niemiecki, którego żywienie opiera się o surowe mięso, powinien otrzymywać również warzywa i owoce. Niektóre z nich np. ziemniaki muszą być ugotowane, gdyż tylko takie będą w pełni strawione przez wrażliwy żołądek psa. Rasa ta ma wrodzoną skłonność do zaburzeń trzustki, stąd w jej diecie powinno się unikać tłustych dań. Doskonałym rozwiązaniem jest serwowanie olejów pochodzenia roślinnego lub rybiego, które:

  • są lekkostrawne i poprawiają trawienie,
  • polepszają kondycję sierści,
  • działają przeciwgrzybiczo,
  • są bogate w kwasy omega - 3.

Karmienie owczarka niemieckiego

Mięsna karma jest najlepsza dla owczarka niemieckiego, ponieważ jest źródłem wartościowych składników. Ponadto psy mają specjalnie wykształcony układ pokarmowy, który świetnie sobie radzi z tego typu posiłkiem. Najważniejsze jest zapewnienie różnorodnych smaków i kształtów. W żywieniu wysokomięsnym nie powinno zabraknąć kości, które są bogate w fosfor, wapń i magnez. Wszystkie dodatki powinny występować w odpowiednich proporcjach gwarantujących zbilansowane jedzenie. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą w tej kategorii i składania zamówień.