Czym karmić Yorka?

Mały i inteligentny york (właśc. yorkshire terrier) stanowi znakomitego towarzysza. Wesołe, pełne temperamentu psy są ozdobą domu, ale i wiernymi kompanami uwielbiającymi spędzać czas ze swoimi właścicielami. Ochoczo się uczą, wykonują różne sztuczki, a w razie potrzeby stają się małymi strażnikami domów, robiącymi wiele hałasu. Ich dieta BARF powinna być dobrze zbilansowana. Zła karma może sprawić, że wrażliwy układ trawienny tych czworonogów nie będzie funkcjonował należycie, a sam pupil będzie zmagał się z różnymi przypadłościami.

Mimo że to psy towarzyszące i ozdobne, często rozpiera je energia. Dlatego jedzenie powinno dostarczać im odpowiedniej ilości składników odżywczych. Wysokoenergetyczne, łatwo przyswajalne posiłki to podstawa w ich przypadku.

jedzenie dla yorka

Karma dla yorka

Zasadnicze pytanie – co jedzą yorki? Ich układ pokarmowy wydaje się wrażliwszy niż u innych ras. Stąd też zwykła karma ze sklepu to nie najlepszy wybór. Dolegliwości trawienne będą męczyć pieska, a dodatkowo wiążą się z długotrwałym i kosztownym leczeniem.

Dla yorka, podobnie, jak i innych ras psów, zdecydowanie najzdrowsza jest karma proponowana na naszych stronach. To specjalnie przygotowana mieszanka surowych mięs, tłuszczy zwierzęcych i składników warzywno-owocowych, które układ pokarmowy psa łatwo przyswaja. Przedstawiciele tej rasy powinni przede wszystkim dostawać chude mięsa (np. surowe mięso wołowe, w tym podroby), dzięki czemu wątroba i trzustka nie są nadmiernie obciążane.

Dieta yorka

Jak w przypadku innych ras, objętość posiłków powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb psa. Yorki są aktywnymi zwierzakami, więc karma powinna dostarczać im odpowiedniej ilości energii. Jeśli jednak jest jej zbyt dużo, szybko przybierają na wadze, co dla ich drobnych kręgosłupów stanowi poważne obciążenie. Ważne więc, by wypracować z czworonogiem stałe pory posiłków, a kaloryczność potencjalnych smakołyków odliczać od wartości energetycznej zwykłego posiłku. Podając zaś pupilowi dopasowaną do jego wymagań porcję karmy z surowym mięsem, które dostaniesz w naszym sklepie, masz pewność, że zapewniasz mu wszelkie niezbędne składniki odżywcze.