Karma dla szczeniaka

Młode psy wymagają sporo uwagi i troski, stąd tak ważne jest prawidłowe żywienie szczeniąt. Zdrowe posiłki dla pupila możesz przygotować sam lub kupić gotowe dania. Nie wiesz, co jedzą takie pieski? W tej kategorii znajdziesz wskazówki czym karmić szczeniaka, by zdrowo się rozwijał i rósł. Naszą specjalnością jest zbilansowana dieta BARF, która zrobiona jest w 80% z mięsa i 20% z roślin. Składniki dobierane są w odpowiednich proporcjach, w których największy udział ma wysokiej jakości mięso, w tym:

  • żołądki,
  • podroby,
  • kości.

Całość uzupełniona jest warzywami, owocami oraz olejem z dorsza, który jest bogaty w oleje omega 3. Niektóre produkty zawierają olej kokosowy. Jest on ceniony przez kynologów ze względu na właściwości:

  • przeciwbakteryjne,
  • przeciwgrzybicze.

Czym karmić szczeniaka?

Należy pamiętać, że surowe mięso dla małych psów dostępne w naszym sklepie pochodzi od sprawdzonego dostawcy. Dlatego nasi Klienci mogą mieć pewność, że wybrane karmienie jest bezpieczne dla szczeniąt.

Zaleca się, aby psy do trzeciego miesiąca życia spożywały karmę w proporcjach od 8 do 10% masy ciała na dobę. Od czwartego miesiąca żywienie szczeniaka należy ograniczyć do 2-3% wagi pupila. W ten sposób można zapewnić mu odpowiednią ilość łatwo przyswajalnego białka, żelaza oraz witamin z grupy B. Składniki te wspomagają trawienie, odporność oraz układ nerwowy. Proponowana przez nas dieta BARF znacznie ułatwia karmienie młodego pieska. Zawiera ona łagodne dla małego żołądka rozdrobnione surowe mięso z indyka, kurczaka czy kaczki. Kupując w As-Pol otrzymasz prosto do domu świetne jedzenie dla szczeniaków w dobrej cenie. Nie ma ono konserwantów i jest pakowane próżniowo, dzięki czemu może być przechowywane w zamrażarce przez rok. Przed podaniem należy je gotować w opakowaniu lub rozmrażać np. w mikrofalówce. Największym atutem takich posiłków jest:

  • krótki czas przygotowania,
  • niezakwaszony organizm psa,
  • stymulacja mózgu czworonoga za sprawą różnych smaków i tekstur.

Jedzenie dla szczeniaków

Jeśli nie masz pewności, czym należy karmić szczeniaka, to możesz zapytać weterynarza o przedstawioną dietę. Zdaniem specjalistów pozwala ona na prawidłowe karmienie szczeniąt. Tego typu karma ma podobną cenę co jej suchy odpowiednik. Istotną przewagę zdobywa w kontekście prozdrowotnego działania na układ trawienny psów. Jest on zdecydowanie krótszy od ludzkiego i nie jest przystosowany do pochłaniania zbóż. Dlatego czworonogom powinno się podawać wyłącznie wartościowe dania. Właśnie takie produkty znajdziesz na tej stronie. Możesz je zamówić już teraz.