Jack Russell Terrier

Psy rasy Jack Russell terrier to wyjątkowo energiczne i pełne radości pupile. Względnie młoda odmiana cieszy się rosnącą popularnością, tym bardziej że zwierzęta te są otwarte na ludzi, a także przyjazne dla dzieci (choć w ich obecności wymagają więcej uwagi). Mimo że gabarytowo jest to niewielki pies, to przez cały czas niemal rozpiera go mnóstwo energii i siły. Dlatego jego dieta musi być dopasowana do konkretnych uwarunkowań.

Na co dzień wymagający dużo ruchu zwierzak potrzebuje odpowiednio kalorycznego jedzenia, zapewniającego mu moc do działania. Dobrze żywiony będzie nie tylko szczęśliwy, ale i gotowy do współpracy z człowiekiem, tym bardziej, jeśli jest wykorzystywany do pracy. Jack Russell terrier to urodzony łowca, który z dużym zaangażowaniem wykonuje polecenia opiekuna.

Karma dla Jack Russell Terrier

Dobrze zbilansowana karma dla tej rasy opiera się przede wszystkim na pełnowartościowej mieszance mięs i surowych tłuszczy. Choć stanowi ono podstawę, to nie można zapomnieć, aby wzbogacić jego jadłospis źródłami witamin, pochodzących z określonych warzyw - posiłki powinny być lekkostrawne. Dla Jack Russell terriera poleca się między innymi jagnięcinę, bogatą w potrzebne tej rasie składniki odżywcze.

W naszym sklepie możesz kupić starannie wyselekcjonowane surowe mięso, także z dodatkami owocowo-warzywnymi, dzięki którym Twój pupil będzie odpowiednio odżywiony, pełen energii do zabawy i pracy z Tobą. Żadna gotowa karma, jaką można znaleźć na półkach sklepowych, nie zapewni tyle sił i zdrowia zwierzęciu, co pełne naturalnych składników posiłki.

Dieta Jack Russell Terriera

Jak w przypadku każdej rasy, dieta Jack Russell terrierów różni się m.in. w zależności od wieku. Choć to trudne do uwierzenia, to ich szczenięta są jeszcze bardziej ruchliwe i ciekawe świata, więc potrzebują wyjątkowo dużej energii, jaką może dostarczyć im zdrowe jedzenie. Na dorosłe żywienie, nieco mniej kaloryczne, za to pełne protein i innych składników odżywczych, zwierzak powinien przejść w wieku 9-12 miesięcy. Ważne są też inne predyspozycje jak masa czy ilość ruchu na co dzień.

Korzystając z dobrego źródła mięs, masz pewność, że skomponujesz dla swojego zwierzaka zdrową dietę.