Karma dla mopsa

Jedną z ras psów, która budzi powszechną sympatię wśród ludzi, jest mops. Niewielki, nabity mięśniami, do tego łasy na jedzenie zwierzak o krótkim pyszczku charakteryzuje się przyjaznym, pogodnym usposobieniem. Często szuka kontaktu z właścicielem i stara się mu towarzyszyć w każdej sytuacji. Choć uroczy z wyglądu i pozornie nieszkodliwy, bywa mocno zadziorny wobec innych psów. Ponadto wymaga stosownej pielęgnacji, a także – specjalnej karmy.

Na co dzień mopsy są raczej mało ruchliwe, do tego, nawet zadbane, nie mają nadzwyczajnej kondycji fizycznej, pozwalającej na długotrwałe spacery. Zbilansowana dieta, czyli odpowiednie składniki i dostosowana objętość posiłku, stanowią podstawę utrzymania psiaka w dobrej kondycji zdrowotnej.

jedzenie dla mopsa

Karmienie mopsa

Nawet tak urocza rasa, jak mopsy, jest mięsożerna. I to przede wszystkim ten składnik powinien stanowić podstawę przygotowanych posiłków. Standardowa karma, dostępna w różnych sklepach, nie daje stuprocentowej pewności, że wszelkie potrzeby zwierzęcia zostaną pokryte. Tym bardziej że tego typu produkty często wypełnia się niskiej jakości składnikami, a także konserwantami i polepszaczami smaku.

Odpowiednia dieta ma duże znaczenie dla zdrowia i kondycji fizycznej mopsa. Dlatego najlepiej sięgać po naturalne produkty, jakie dostępne są w naszym sklepie internetowym. Unikalna karma, złożona z wyselekcjonowanego mięsa i innych produktów odzwierzęcych, wzbogacona o warzywno-owocowy miks, to najlepszy wybór dla Twojego pupila.

Mops karma

Psy rasy mops należą do łasuchów i szybko tyją. Dlatego tak ważne jest wprowadzenie systemu regularnego żywienia. Dobrze prowadzona dieta nie tylko chroni je przed tyciem, ale i szeregiem wynikających z otyłości chorób. Ważne, by posiłki były wysokoenergetyczne i z dużą ilością potrzebnych zwierzakowi protein i pozostałych składników odżywczych. Ze względu na łatwość nabierania masy, mopsy nie powinny być też dokarmiane, a energetyczność ewentualnych smakołyków powinna być odliczana od regularnych posiłków. Szczególnie nie służą im produkty z „ludzkiego talerza”. Podając im zaś jedzenie naturalne, jakie znajdziesz tutaj, masz pewność, że Twój pies będzie zdrowy i radosny.