Olej ostropestowy dla psów 500 ml

 • Dodaj recenzję:
 • Waga: 0.5 kg
 • Dostępność: Jest Jest  (2 szt.)

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 45,00 zł brutto
 • Wyślemy jeszcze dziś jeżeli zamówisz teraz!
  Do końca przyjmowania zamówień zostało jeszcze:

  Twoje zamówienie wyślemy: 

  poniedziałek (24 czerwca) poniedziałek (24 czerwca)
  godzminsek
 • Do DARMOWEJ WYSYŁKI brakuje Ci tylko: 250,00 zł
 • szt.
 • Cena: 50,00 zł / szt.

Oleje roślinne w żywieniu psów. Profilaktyka i leczenie.

Opieka nad czworonogiem oznacza wiele obowiązków jak zabawa, spacery, regularne wizyty kontrolne u weterynarza oraz staranne komponowanie prawidłowo zbilansowanej diety. Podczas wybierania produktów żywieniowych dla pupila sprawdzasz składy, weryfikujesz jakość poszczególnych produktów i wybierasz te najbardziej wartościowe. Właściciele psów powinni zwracać uwagę przede wszystkim na zawartość łatwo przyswajalnego białka, węglowodanów, tłuszczów, witamin czy mikroelementów. Jednak również inne produkty powinny odgrywać w życiu zwierzęcia bardzo ważną rolę. Mowa między innymi o olejach dla psa, np. ostropestowym i nienasyconych kwasach tłuszczowych.

Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu czworonoga, ponieważ odpowiadają za regulację ciśnienia tętniczego, wspomagają pracę mózgu i układu nerwowego czy przeciwdziałają stanom zapalnym. Dlatego, aby zadbać o zdrowie i dobrą kondycję swojego podopiecznego, warto postawić na ostropestowy olej dla psa, który zawiera wiele cennych związków, w tym właśnie również niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe takie jak Omega 3, Omega 6 czy też Omega 9.

Olej ostropestowy, a zdrowie Twojego psa

Związki zwane skrótowo NNKT występują naturalnie w roślinnych olejach z nasion, orzechach czy mięsie niektórych zwierząt. Znajdziemy je również w produktach rybnych i rybich, na przykład tranie. Po co więc stosować olej ostropestowy? Po pierwsze dlatego, że nienasycone kwasy tłuszczowe są wyjątkowo niewytrzymałe. Ich rozpad następuje poprzez utlenienie, a więc dołączenie się tlenu do podwójnego wiązania lub w efekcie procesu wysycenia – dwa atomy wodoru przyłączają się do cząsteczki po rozerwaniu słabego wiązania podwójnego. Zjawiska te prowadzą do utraty wszystkich właściwości substancji, co ogranicza potencjał ich działania. Z drugiej strony oleje dla psów, na przykład tran czy po prostu rybie mięso nie cieszą się poważaniem wśród naszych psich przyjaciół. Z uwagi na to wyroby z ostropestu mogą być jedynym skutecznym sposobem na prawidłową suplementację omawianych niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. A trzeba podkreślić, że nasz olej dla psa oprócz korzyści wynikających z zawartości NNKT oferuje wiele innego rodzaju właściwości wspomagających organizm oraz leczniczych.

Wybór artykułów z naszego sklepu daje pewność, że stawiasz na wysoką jakość i pełnowartościowy skład. Aby zachować przydatność produktów do spożycia, oleje z ostropestu dla psa przechowuj w oryginalnych, ciemnych i szczelnie zamkniętych butelkach w chłodnym miejscu, najlepiej lodówce.