Przewodnik po psich kawiarniach - Cz. I: Los Angeles

06-09-2023 - Autor: As-Pol

Dzisiejszym artykułem rozpoczynamy cykl wpisów na temat najsłynniejszych psich kawiarni na całym świecie. Psich kawiarni, czyli lokali, które oprócz tego że serwują pyszną kawę i drobne przekąski, mają inny, nadrzędny cel. Jest to pomoc zwierzętom. W takich miejscach można się nie tylko posilić, ale i pogłaskać czy pobawić z czworonogami. Jeśli któreś ze zwierząt skradnie nasze serce, istnieje także opcja adoptowania wybranego psa. Odwiedźmy jedno z takich miejsc znajdujących się w Los Angeles.

The Dog Cafe

to kawiarnia założona przez Sarę i Aarona Wolfgangów. W jej logo umieszczono uśmiechniętego psa w kolorowej filiżance. Jak można przeczytać na stronie poświęconej temu przedsięwzięciu (thedogcafela.com), istotę funkcjonowania lokalu da się streścić jako "3xR". Są to:

  • Rescue (Ratowanie) - właściciele ściśle współpracują z lokalnymi schroniskami, by ratować psy, niezależnie od ich wieku, płci czy problemów z zachowaniem;
  • Rehabilitate (Rehabilitacja) - kawiarnia jest często dla chorych psów przystankiem na drodze do pełnego wyzdrowienia;
  • Rehome (Znajdowanie nowych domów) - Sara i Aaron poświęcają naprawdę dużo czasu, żeby dobrze poznać swoich podopiecznych i pomóc w ich późniejszej adopcji przez gości. Jak mówi założycielka The Dog Cafe, głównym celem jest "zrewolucjonizowanie procesu przygarniania psów poprzez zmianę sposobu poznawania zwierząt, które potrzebują nowego domu".

W regulaminie The Dog Cafe znalazło się kilka ważnych zapisów. Do lokalu nie mają wstępu dzieci do 5 lat, a młodzież do 15. roku życia powinna przyjść do kawiarni dla psów wraz z osobą dorosłą. Takie zastrzeżenie ma na celu zadbanie o spokój zwierząt po przejściach. Obecność dorosłych gości i ich zainteresowanie wpływa na przebywające tam psy bardzo pozytywnie. Umożliwia ona socjalizację - pozwala lepiej odnajdywać się w towarzystwie ludzi oraz innych czworonogów. Ułatwia także nawiązywanie zdrowych relacji w przyszłości.

Jeśli jesteście ciekawi, jak funkcjonowanie tego typu kawiarni wygląda "od środka", możecie obejrzeć krótki filmik pokazujący wnętrze lokalu, odwiedzających gości i same psiaki:

https://www.youtube.com/watch?v=jRjirXbDZu0

Na dzień dzisiejszy w lokalu przebywa 13 psów, z którymi można zobaczyć się od środy do niedzieli, w godzinach 11-19.

W kolejnym artykule z tej serii odwiedzimy wirtualnie najsłynniejszą psią kawiarnię w Bankoku.