Jakie mięso wybrać dla psa?

29-06-2022 - Autor: As-Pol

Czym karmić swojego czworonoga? Sprawdź, jakie mięso dla psa jest najlepsze! Podpowiadamy, co kupić dla małego i dużego pupila. Dowiedz się, czy pies może jeść surowe mięso i kości. Prezentujemy atrakcyjne przysmaki, które zalecane są w diecie zwierząt w różnym wieku.

Karma mięsna dla psa – podstawa diety

Choć Twój ukochany pupil słodko drzemie na kanapie i czasami w niczym nie przypomina swoich przodków, nie zapominaj o jego korzeniach! To fakt, że karma mięsna dla psa jest podstawą jego diety. Układ anatomiczny zwierzaka jest do niej w pełni przystosowany, co oznacza, że jako przysmak sprawdzą się nawet kości. Musisz jedynie zwrócić uwagę na jakość serwowanego jedzenia i dostosowanie posiłku do indywidualnych potrzeb ulubieńca. Jakie mięso gotować dla psa? Do wyboru jest kilka rodzajów tego produktu.

Kurczak

Jeśli szukasz produktów do diety lekkostrawnej, świetnym rozwiązaniem jest mięso z kurczaka. To posiłek łatwo przyswajalny, dzięki czemu doskonale spisze się u zwierzaków cierpiących na problemy z trawieniem. Jest pełnowartościowym źródłem białka, które wspiera rozwój organizmu oraz utrzymanie go w zdrowej kondycji. Jakie mięso dla szczeniaka jest najlepsze? Ciekawą propozycją jest kurczak z kością, który:

  • wyróżnia się dużą zawartością białka, magnezu i cynku,

  • zawiera sporą dawkę witamin z grupy B,

  • jest wolny od konserwantów,

  • nadaje się do serwowania z porcją warzyw.

Podgryzanie kości będzie dla pupila świetną zabawą, a zarazem pozwoli mu w naturalny sposób czyścić zęby. W przypadku szczeniąt i starszych, schorowanych czworonogów warto zwrócić uwagę na miękkość potrawy. Kurczak w tym zakresie sprawdza się doskonale. Pamiętaj jedynie, że do jedzenia nadają się wyłącznie surowe kości. Nie gotuj ich! Po obróbce termicznej ich struktura się zmienia, przez co nie nadają się do bezpiecznego gryzienia.

Wołowina

Jak dostarczyć swojemu zwierzakowi solidną dawkę witamin? Warto sięgnąć po wołowinę. Korzystnie wpływa na budowę masy mięśniowej oraz stanowi źródło dużej ilości białka. Choć jest nieco twardsza i ciężej strawna od kurczaka, wystarczy zadbać o odpowiedni sposób jej podania. Można serwować ją w formie gotowanej, jako zmieloną lub pociętą w kostkę potrawę. Dużo walorów odżywczych ma wątroba wołowa, która zawiera żelazo, cynk i selen. Spożywanie jej to także forma rozrywki dla czworonoga. Jest naturalnym gryzakiem, który działa na pupila w sposób uspokajający oraz oczyszcza jego zęby z nagromadzonych osadów. Jakie mięso może jeść pies? Jak widać, możliwości jest wiele.

Indyk

Kolejną propozycją jest indyk. To lekkostrawny posiłek odpowiedni dla schorowanych zwierząt i szczeniaków. Dobrze zbilansowana dieta zawiera różnorodne składniki, w tym owoce i warzywa. Jeśli Twój ulubieniec nie lubi ich jeść, możesz zachęcić go serwowaniem mieszanek, na przykład: indyka z kością, łososia i warzyw. Surowe mięso podawane jest z dodatkiem rozdrobnionych, sezonowych warzyw. Sypka forma przysmaku ułatwia jego odpowiednie porcjowanie. Ilość pożywienia uzależniona jest między innymi od wagi oraz wieku czworonoga. Dla przykładu: przy małej aktywności i wadze 10 kg zalecane jest 200 g karmy na dzień, a przy dużej aktywności i wadze 30 kg – 900 g. Podawane z dodatkiem oleju.

Najlepsze mięso dla psa

Chcesz dbać o zdrowie swojego zwierzaka? Pilnuj jego diety. Już wiesz, jakie mięso może jeść pies. Wykorzystaj tę wiedzę w praktyce! Postaw na lekkostrawnego kurczaka, wołowinę z dużą zawartością żelaza oraz indyka z warzywami. Chcesz poznać więcej informacji? Skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązania.