Twój zwierzak jest już seniorem? Zobacz, jaka karma dla starszych psów sprawdza się najlepiej. Doradzamy, czym powinna wyróżniać się dieta skomponowana dla psich staruszków. Przekonaj się, jak problemy z gryzieniem i zwolniony metabolizm wpływają na zasady codziennego żywienia.
W starszym wieku pojawiają się różne trudności. Twój ulubieniec nie jest już małym szczeniaczkiem, który zawsze ma dużo energii. Mniej się rusza, więcej śpi, a co za tym idzie, obniża się tempo jego metabolizmu. Zwierzaki potrzebują diety o niższym bilansie energetycznym. Karma dla psa seniora powinna zawierać składniki, które:
są miękkie i łatwe go gryzienia,
dobrze się przyswajają,
zawierają wysokiej jakości białko,
dostarczają pupilowi odpowiednich witamin i minerałów.
Jedzenie musi być dobrane do wagi i stanu zdrowia czworonoga. Warto śledzić blogi o żywieniu zwierząt, a w razie wątpliwości skontaktować się z weterynarzem. Niezawodnym rozwiązaniem jest także sprawdzanie, w jaki sposób podopieczny reaguje na serwowane mu potrawy. Czy zjada je z apetytem? Lepsza jest mokra czy sucha karma dla psa seniora? Ile czasu zajmuje mu skończenie posiłku?
Przy problemach z trawieniem trzeba postawić na lekkostrawne składniki. Świetnym wyborem jest karma z mięsem dla psa seniora na bazie kurczaka. Wybieraj produkty bez konserwantów, które są pakowane próżniowo. Sprawdzoną propozycją jest na przykład kurczak bez kości. Najlepiej serwować go z dodatkiem ugotowanych warzyw, owoców i olejów. Zawiera łatwo przyswajalne białko, magnez i cynk.
Do codziennej diety warto włączyć mielonego królika, który jest odpowiedni dla alergików i pupili cierpiących na nietolerancje pokarmowe. Wyróżnia się małą zawartością wody i tłuszczu. Produkt można gotować przez dwadzieścia minut, a następnie wystudzić do temperatury pokojowej. To odpowiednie mięso dla starszego psa, który cierpi na różne schorzenia i potrzebuje starannie wyselekcjonowanych składników diety.
Potrawy na bazie wołowiny również nadają się na pożywienie dla starszych pupili. Trzeba jedynie zadbać o ich odpowiednią formę. Możesz wybrać na przykład drobno zmielone żołądki wołowe, które są bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe, kultury bakterii i witaminy z grupy B. Poprawiają perystaltykę jelit oraz sprzyjają odbudowie prawidłowej flory bakteryjnej. Polecane są dla zwierząt mających problemy z wypróżnianiem się oraz niechętnie spożywają posiłki.
Dobrym pomysłem jest również łączenie różnych składników. Postaw na wołowinę z łososiem i warzywami, która wykazuje korzystny wpływ na układ kostny czworonogów oraz dostarcza im kwasy omega poprawiające odporność. Posiłek bilansuje kaloryczne mięso i dietetyczne warzywa. Zalecany jest jako miękka karma dla psa seniora lub przysmak dla szczeniąt.
Czym karmić psiego staruszka? Wybieraj wysokiej jakości mięso, warzywa i owoce. Karma dla psa seniora powinna być lekkostrawna i miękka. Potrzebujesz pomocy przy zakupie odpowiedniego produktu? Skontaktuj się z nami. Razem znajdziemy najlepsze źródła białka i witamin dla Twojego pupila.