Instrukcja obsługi psa Husky

06-09-2023 - Autor: As-Pol

Coraz więcej ludzi decyduje się na zakup psa rasy Husky. W związku z tym, przygotowaliśmy poradnik, dzięki któremu dowiecie się jak je pielęgnować. Każdy właściciel psa Husky powinien pamiętać o wykonaniu pewnych, istotnych czynności pielęgnacyjnych, które sprawią, że pies będzie nie tylko pięknie się prezentować, ale również rozstanie w dobrym zdrowiu.

Pielęgnacja psów typu Husky, opiera się zarówno na wykonywaniu zabiegów higienicznych jak i na wprowadzeniu zrównoważonej diety i profilaktycznych badaniach weterynaryjnych.

  1. Husky to rasa wybredna, która zachowuje umiar w jedzeniu i piciu. W związku z powyższym, właściciele muszą odpowiednio wyprofilować ich dietę i co jakiś czas ją urozmaicać.
  2. Ze względu na fakt, że mają niesamowite predyspozycje do podkopywania płotów, ucieczki i wymykania się, bardzo ważne jest zapewnienie psu bezpieczeństwa w postaci silnego ogrodzenia.
  3. Husky do życia potrzebują ruchu. Wychodząc na spacer warto wybrać miejsca ustronne i odległe od ruchliwych ulic. Psy przejawiają naturalną tendencją do gonitw za przejeżdżającymi samochodami, co może być bardzo niebezpieczne.
  4. Siberian Husky dwukrotnie w ciągu roku zrzuca ciężki płaszcz futra i przybiera nowy. W związku z tym, wymaga intensywnego szczotkowania, specjalnym grzebieniem metalowymi ostrzami.
  5. Dobra informacja na koniec, rasa Siberian Husky jest stosunkowo wolna od problemów zdrowotnych. Zdarza się, że jak wszystkie duże osobniki, cierpią na dysplazję stawu biodrowego i przemieszczenie cewki moczowej, ale to dosyć rzadkie.