Coś dla ochłody

09-04-2020 - Autor: As-Pol

Lato w pełni. Podczas upalnej pogody sami uwielbiamy zjeść lody lub napić się czegoś zimnego. Naszym pupilom też należy się coś dla ochłody.

Jako że nasi czworonożni przyjaciele nie mogą pić napojów chłodzących, ani jeść słodyczy, podanie psu chłodzącej przekąski wymaga odrobiny pomysłowości.

Mrożone warzywa i owoce

Jednym z najprostszych sposobów na zapewnienie naszemu ulubieńcowi chłodzącej przekąski w upalne letnie dni jest przygotowanie mrożonych warzyw lub owoców. Doskonale nadają się do tego celu pomidory, marchew, jabłko, banan a nawet seler naciowy. Przygotowanie takiego przysmaku zajmuje dosłownie kilka minut. Należy jedynie pokroić warzywa lub owoce w ćwiartki, a następnie włożyć je na kilka godzin do zamrażalnika, najlepiej w plastikowym pojemniku. Nie musimy całkowicie zamrażać przekąski, najlepiej sprawdza się lekko zmrożona, o twardości gryzaka.

Psie lody

Kolejnym ciekawym pomysłem jest przygotowanie naszemu psiakowi lodów. Przekąskę taką wykonujemy na bazie galaretki, rosołu a nawet jogurtu naturalnego. Jako wypełnienie mogą posłużyć otręby, kawałki warzyw czy owoców. Doskonale sprawdzi się także mrożone mięso. Wypełnienie kroimy na drobne części, po czym mieszamy z rosołem lub jogurtem. Następnie tak przygotowana mieszankę wkładamy do zamrażalnika, najlepiej w pojemniku na kostki lodu.

Po prostu mrożone mięso

Zdecydowanie najprostszym i najbardziej uwielbianą przez czworonogi przekąską na upały jest naturalne, mrożone mięso. O zaletach takiego karmienia psów pisaliśmy już wielokrotnie. W tym przypadku różnica polega jedynie na tym że nie czekamy aż karma się rozmrozi. Podajemy lekko zmrożone kawałki mięsa, otrzymując w ten sposób pyszne mięsne lody.

Proste i praktyczne

Pamiętajmy, że wybierając się na dłuższy spacer warto wziąć ze sobą mocno zmrożone przekąski. Letnie upały spowodują że w momencie podawania przysmaku naszemu ulubieńcowi będzie on w postaci idealnej chłodzącej przekąski.

Nieważne którą z mrożonych przekąsek zamierzamy przygotować dla naszego ulubieńca, będzie to proste i praktyczne rozwiązanie na letni spacer czy zabawy na świeżym powietrzu.