Olej z ryb dorszowatych dla psów 500 ml

  • Dodaj recenzję:
  • Waga: 0.5 kg
  • Dostępność: Brak Brak  (0 szt.)

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 67,50 zł brutto
  • Do DARMOWEJ WYSYŁKI brakuje Ci tylko: 250,00 zł
  • szt.
  • Cena: 75,00 zł / szt.
  • Niedostępny

Oleje roślinne w żywieniu psów. Profilaktyka i leczenie.

 

Obecność nienasyconych kwasów tłuszczowych, które powinna uwzględniać dieta BARF dla psów, jest warunkiem prawidłowego rozwoju i zdrowia. Ich najlepszym i najbogatszym źródłem są ryby dorszowate, z których produkuje się oleje dla zwierzęcia. Stanowią one doskonałe uzupełnienie diety BARF. Właśnie takie preparaty są oferowane w sklepie z produktami do naturalnego żywienia zwierząt. Umożliwią one racjonalne karmienie psa, wzbogacając codzienne menu o kwasy Omega-3 i Omega-6.

Organizm pupila potrzebuje cennych kwasów EPA i DHA, których nie ma w produktach roślinnych. Oleje z ryb dorszowatych, które są oferowane w tym sklepie, są bogatym źródłem tych związków. Jednocześnie pozwalają też na zachowanie równowagi pomiędzy kwasami Omega-3 i 6, co ma znaczenie dla wielu funkcji organizmu. Niestety produkty rybne nie zawsze są lubiane i tolerowane przez zwierzęta. Dlatego właściciele czworonogów często zastępują je olejami roślinnymi. Są one wprawdzie cennym źródłem witaminy E, jednak w składzie preparatów z ryb dorszowatych można też znaleźć sporą ilość witamin A, B3 i D.

Karmienie BARF a zdrowie psa

Witamina A przyczynia się do zachowania dobrego wzroku oraz korzystanie wpływa na pracę układu nerwowego. Jest też cennym antyoksydantem, chroniąc przez rozwojem nowotworów. Pozostałe witaminy mają znaczący udział w ochronie przed wieloma chorobami, w tym zaburzeniami pracy układu sercowo-naczyniowego, problemami skórnymi (sucha skóra, nadmierne zrzucanie sierści, wysypki czy łuszczyca), zaburzeniami widzenia czy stanami zapalnymi. Karmienie BARF bogate w NNKT wzmacnia też odporność psa oraz korzystnie wpływa na pracę układu nerwowego.

To oznacza, że dieta BARF dla czworonoga powinna być uzupełniona o oleje z ryb dorszowatych, zawierające nienasycone kwasy tłuszczowe. Są one znacznie lepszym wyborem niż produkty roślinne, po które warto sięgać tylko wówczas, gdy karmienie innymi preparatami jest niemożliwe.

Psi sposób żywienia powinien być komponowany ze szczególną uwagą. Nie jest to łatwe, zwłaszcza w żywieniu BARF. Pomimo to jednak warto pamiętać, że zapewnienie pupilowi wszystkich niezbędnych składników pomoże uniknąć wielu problemów. Ich rozwiązanie może być trudne, czasochłonne i nieść zwierzęciu wiele cierpienia. Dlatego oleje rybne powinny stanowić stały element psiej diety BARF. Są one bowiem niezwykle bogate w kwasy NNKT i żaden inny składnik nie może ich zastąpić.