Zabawy z psem w niepogodę

06-09-2023 - Autor: As-Pol

Jesień lubi płatać figle. Nawet, jeśli wstając rano zobaczysz, że jest piękna pogoda, gwałtowny deszcz może pokrzyżować Ci plany. Spędzanie wolnego czasu na powietrzu nie jest już takie proste, dlatego zabieranie psa do pobliskiego parku aby mógł się wybiegać może nie dojść do skutku. Jak bawić się z psem w niepogodę?

Problem niemal nie istnieje, jeśli Twój pies lubi spędzać czasu w domu leniuchując. Jeśli posiadasz czworonoga, który uwielbia się poruszać i jest aktywny, musisz zająć jego uwagę w domu.

Jednym z pomysłów na zabawę jest poszukiwanie zaginionych przedmiotów. Mogą to być ulubione zabawki lub małe przysmaki. Ukryj je po całym domu i bawcie się we wspólne szukanie. Pamiętaj, aby nie chować przedmiotów zbyt głęboko - jeśli zagadka będzie za trudna, pies szybko się zniechęci. Podobnie będzie jeśli szukanie sprawi mi żadnego problemu. Wyznaczaj zadania na miarę możliwości swojego czworonoga. Kiedy pies znajdzie to, czego szukał, nagrodź go i pochwal. Dzięki temu zachęcisz go do dalszej zabawy, która rozwija jego umiejętności analityczne i sprawdza spryt.

Za oknem pada i nie możecie wyjść pobawić się na zewnątrz? Wykorzystaj ten czas na naukę! Proste sztuczki nie wymagają dużej przestrzeni, dlatego spokojnie możecie podjąć próbę ich nauki w domowym zaciszu. Stanie na dwóch łapach, przybijanie piątek - Twój pies jeszcze tego nie potrafi? Gwarantujemy, że jest w stanie szybko się tego nauczyć, podobnie jak wysłuchiwania i reagowania na proste komendy słowne. Skonstruuj prosty tunel i naucz go szybko i sprawnie go pokonywać. Pies nie tylko ruszy głową, ale również zaktywizuje się ruchowo.

Rozejrzyj się po domu i sprawdź, co możesz wykorzystać w trakcie zabawy ze swoim pupilem. Mieszkasz w piętrowym domu? Znakomicie! Wykorzystajcie schody! Potrzebna będzie CI do tego tylko piłeczka lub inny przedmiot, którym będziesz rzucać. Pies wbiegając po schodach i zbiegając z nich będzie w ciągłym ruchu. Pamiętaj, by dostosować czas i trudność zadania do jego wieku i kondycji fizycznej. Jeśli pies ma problemy ze stawami lub jest za młody, zrezygnuj z tej zabawy.

Wasze zabawy mogą być także pożyteczne! Masz masę obowiązków domowych a nie chcesz, żeby Twój pies leżał do góry brzuchem? Zaangażuj go w sprzątanie. Naucz go przenosić w pysku małe przedmioty. Dzięki temu on będzie miał zabawę a Ty nieocenionego pomocnika. Jak widać, rozwiązań jest cała masa, wystarczy uruchomić nieco swoją kreatywność i zastanowić się, co z wyposażenia domowego możecie wspólnie wykorzystać. Miłej zabawy!