Zabawki dla psa - część I

06-09-2023 - Autor: As-Pol

Każdy lubi być czasem obdarowywany i z naszymi psami wcale nie jest inaczej. Ponadto przyznajcie sami – czy jest jakiś piękniejszy widok od radosnego pyszczka naszego zadowolonego pupila?

W sklepach zoologicznych możemy trafić na przeróżne zabawki dla psów. Oferowane są wszelkie możliwe funkcje, kształty i kolory. Problem w tym, że znaczna część właścicieli psów nie kupuje zabawki, która jest najlepsza dla ich psiaka, tylko kieruje się własnym gustem i kupuje to, co im samym się podoba. Nie jest to dobry pomysł, ponieważ bardzo często efektem końcowym jest zdziwienie właściciela ze pies nie chce się daną zabawką bawić, a przecież dostał taką piękną.

Kolejną istotną kwestią jest wytrzymałość dawanej zwierzęciu zabawki. Powinniśmy kupować jedynie wyroby z sklepów zoologicznych, które nadają się do zabawy dla zwierząt, chodzi o ich wytrzymałość. Bardzo częstym błędem jest dawanie zwierzęciu zabawek dla dzieci. Psy posiadają dużo więcej siły oraz ostre zęby. Dziecięce zabawki w ich pyskach potrafią nie przetrwać nawet jednego dnia i zamieniają się w strzępy. Niestety te strzępy bardzo często są w stanie zakrztusić naszego czworonożnego przyjaciela lub zwyczajnie go zranić, jeżeli zabawka była wykonana z twardego plastiku.

Kupowane zwierzęciu zabawki zawsze powinny spełniać jakaś funkcję. Mogą to być gryzaki czyszczące zęby, zabawki rozładowujące agresję, rozwijające konkretne umiejętności lub też absorbujące psa na jakiś czas. Pamiętajmy również, że pies nie potrzebuje stosu zabawek po to żeby każdą z nich pobawić się raz w życiu. Wystarczy kilka, dobrze dobranych i dobrych jakościowo zabawek, z których każda zapewni wiele godzin zabawy i po prostu spełni swoją funkcję.

Na koniec – jest jeszcze jedna zabawka, która zadowoli każdego czworonoga, jest tania, wytrzymała i niezawodnie sprawdzi sie w każdej sytuacji. Piłeczka tenisowa, bo o niej właśnie mowa to uniwersalna zabawka za kilka złotych, która sprawi każdemu psu nie mniej radości niż wyszukane zabawki

Jak widać na rynku jest masa różnorodnych zabawek wiec dobranie czegoś, co nasz pupil lubi oraz co nadaje się do jego wieku, temperamentu i rozmiaru nie powinno nastręczać żadnego problemu. Podstawową kwestią jest natomiast to, aby z psem ktoś chciał się bawić. W kolejnych artykułach przedstawimy różne rodzaje najlepszych naszym zdaniem zabawek dla psów.