Wakacje z psem - hotel dla psów

06-09-2023 - Autor: As-Pol
Pisaliśmy już, że wakacyjny wyjazd wcale nie musi oznaczać rozłąki z naszym psem, a po wykonaniu minimalnych poszukiwań z pewnością znajdziemy hotel lub apartament, gdzie nasz pupil będzie mile widziany. Co jednak, jeżeli z takich czy innych względów (głównie chodzi o podróże lotnicze) nie możemy podróżować z naszym psiakiem lub zwyczajnie nie chcemy tego robić, aby nie narażać go na niepotrzebny stres? Z pomocą przychodzi tutaj coraz lepsza oferta hoteli dla psów.

Dobry hotel dla psa - wskazówki

Znalezienie hotelu dla naszego psiaka nie powinno nastręczać problemów, szczególnie w dużych miastach. Rynek tego typu usług rozwija się bardzo dynamicznie. Dzieje się tak szczególnie w metropoliach, w których właściciele są skłonni wydać na swojego pupila więcej pieniędzy, a jego potrzeby stawiane są na równi z potrzebami innych członków rodziny. Hotel dla psów to nic innego jak pomieszczenia, które zapewniają psu miejsce noclegowe oraz opiekę na czas nieobecności właściciela. Standardowy psi hotel jest podzielony na boksy z legowiskami oraz miejsce wspólne. Obiekty te najczęściej lokalizowane są w domach w okolicy podmiejskiej. Takie miejsca wybierane są ze względu na łatwe zapewnienie miejsca spacerowego w ogrodzie. Do standardowego zakresu usługi w psim hotelu należy zazwyczaj przenocowanie psa w odpowiednim dla niego boksie, opieka wykwalifikowanego opiekuna, wyżywienie oraz wyprowadzenie psa. Hotel powinien również zapewniać możliwość telefonicznego kontaktu właściciela  z opiekunem. Powinien również informować o ewentualnych problemach. Większość hoteli dla psów oferuje zarówno możliwość karmienia podopiecznych karmą hotelową, jak i podanie jedzenia dostarczonego przez właściciela. Jeżeli nasz pies jest na diecie opartej o naturalne mięso, warto zapytać, czy dany hotel dysponuje odpowiednim miejscem do przechowywania mrożonego pokarmu.

Priorytet: sprawdzone opinie

Decydując się na zostawienie naszego pupila na czas wakacyjnego wyjazdu w psim hotelu, powinniśmy bezwzględnie najpierw sprawdzić opinie o danym miejscu. Nie warto się też decydować na miejsca oferujące najmniejszą cenę, gdyż najczęściej oznacza to po prostu oszczędności na standardzie boksów. Może sugerować także mniej czasu, który opiekun może poświęcić poszczególnym psiakom. Koniecznie sprawdźmy również opinie o danym miejscu, zanim zdecydujemy się powierzyć mu członka naszej rodziny. Lepiej poświęcić kilka minut na przeczytanie informacji od osób, które już zdecydowały się na skorzystanie z danego lokalu. Jeżeli nie decydujemy się lub nie możemy spędzić wakacji wspólnie z naszym pupilem, znalezienie mu opieki na ten czas nie stanowi żadnego problemu. Powinniśmy jednak zrobić odpowiednie rozeznanie. Nigdy nie decydujmy się na pierwszą ofertę z brzegu. Zawsze wybierajmy sprawdzone placówki z dużą liczbą pozytywnych opinii.