Wakacje z psem

06-09-2023 - Autor: As-Pol

Sezon wakacyjny trwa w najlepsze a my otrzymujemy od Was dużo pytań dotyczących wspólnego wyjazdu na wakacje z psem. Dla znacznej większości z nas pies to pełnoprawny członek rodziny, często jednak wakacyjny wyjazd weryfikuje czy tak jest naprawdę i w każdej sytuacji.

O naszym pupilu powinniśmy pomyśleć już na etapie planowania wyjazdu wakacyjnego. Możemy zdecydować się również na wakacje bez psa, co nie jest niczym złym, o ile jesteśmy w stanie zapewnić mu na ten czas właściwą opiekę. Najczęściej korzystamy wówczas z uprzejmości naszej rodziny i przyjaciół. Pamiętajmy że mamy prawo do wypoczynku, także tego gdzie nie możemy zaprać ze sobą naszego podopiecznego, jednak warunkiem jest możliwość zapewnienie mu odpowiedniej opieki na czas naszej nieobecności.

Warto również zawczasu pomyśleć o wyżywieniu swojego psa. Zabierzmy ze sobą dwie miski, jedną na wódę i jedną na jedzenie, tak aby uniknąć późniejszego problemu, oraz zabierzmy ze sobą odpowiednią ilość karmy na wyjazd. Jeżeli nas pies jest na diecie naturalnej to w przypadku niedalekiej podróży spokojnie możemy zabrać ze sobą zapas mięsa w lodówce turystycznej, w przypadku dalszym podróży najbezpieczniejszym wyjściem będzie zamówienie odpowiedniej ilości pożywienie bezpośrednio do miejsca w którym będziemy z naszym pupilem zakwaterowani. Warto jedynie zawczasu upewnić się że na miejscu znajduje się zamrażarka z której będziemy mogli skorzystać.

Weźmy również pod uwagę że nasz pies podczas podróży może zachorować tak jak każdy z nas. Warto rozeznać się odnośnie dostępnej na miejscu opieki weterynaryjnej. Znalezienie weterynarza w dużym mieście nie stanowi problemu, jednak w sytuacji awaryjnej w miejscowości wypoczynkowej może okazać się nie lada wyzwaniem.

Wakacje z psem nie musza oznaczać wyrzeczeń ani ogromnych kosztów. Najczęściej wystarczy odrobina dobrej woli, chwila czasu poświęcona na organizację oraz pamięć o tym że pies jest pełnoprawnym członkiem naszej rodziny a nie zabawką która w podczas wakacyjnego wyjazdu okazuje się przeszkadzaczem.