Twój pies również może zostać mistrzem fitness!

06-09-2023 - Autor: As-Pol

Świat oszalał na punkcie aktywności fizycznej. Fitness, siłownia, bieganie - niemal wszyscy postanowili wystartować do wyścigu o wymarzoną sylwetkę. Jak się okazuje, uprawianie sportu to już nie tylko domena ludzi. FitPaws to stosunkowo nowa inicjatywa, która zdobywa coraz większą popularność także w Polsce. Teraz Twój pies może ćwiczyć fitness z Tobą!

Pod pojęciem FitPaws kryje się fitness dla psów. To doskonały sposób, by utrzymać swojego czworonoga w dobrej kondycji nie tylko fizycznej, ale również psychicznej oraz idealna okazja do wspólnego spędzania czasu w aktywny, prozdrowotny sposób.

Zajęcia fitness dla psów poprawiają ich kondycję, wytrzymałość i odporność na kontuzje. Umożliwiają również wzmocnienie konkretnych partii ciała. Są dobrym pomysłem dla psów, które w bliższej lub dalszej przyszłości mają prezentować się na zawodach czy wystawach.

FitPaws to rozwiązanie nie tylko dla młodych psów - pozwala także utrzymać psiego seniora jak najdłużej w dobrej formie. Psi fitness pomaga rozładować emocje, dlatego jeśli dostrzegasz u swojego czworonoga agresywne zachowania, zacznij z nim ćwiczyć!

Ćwicząc ze swoim zwierzakiem wzmacniasz między Wami specyficzną więź. Spędzanie razem czasu w aktywny sposób zacieśnia Wasze relacje i pozytywnie wpływa na Wasze samopoczucie. To zajęcia, z których przyjemność czerpie zwierzę, ale również jego właściciel.

Na całym świecie, także w Polsce, dostępne są już urządzenia i akcesoria do fitnessu dla psów. Sprzęt terapeutyczny jest używany podczas zajęć rehabilitacyjnych czy do utraty masy ciała. Pierwotnie wykorzystywano go tylko do leczenia schorzeń ortopedycznych i neurologicznych zwierząt. Obecnie używa się go jednak także do rekreacji, rozrywki i w codziennym treningu.

Jeśli nie chcesz ćwiczyć w domu, nie masz do tego warunków lub sprawia Ci to trudność, możesz wybrać zajęcia zorganizowane. W większych miastach w Polsce powstają szkoły specjalizujące sie w FitPaws. Pracuja w nich fachowcy, znający się na anatomii zwierząt i zoofizjoterapii, którzy rozwieją Twoje wątpliwości i nauczą, jakie ćwiczenia wykonywać, by Twój czworonóg pozostał w doskonałej kondycji psychoruchowej.