Ochrona przed pchłami

06-09-2023 - Autor: As-Pol

Pchły to pasożyt, z którym najczęściej borykają się psy i ich właściciele. Sprawdźcie, co zrobić, aby zabezpieczyć psa przed uciążliwymi pchłami?

Pchły to problem, którego nie można bagatelizować. Ciągłe drapanie i bolesne ukąszenia to typowe dolegliwości, towarzyszące zarażeniu pasożytem. Jeśli jednak nie zareagujemy w odpowiedni sposób, przy silnej inwazji, może doprowadzić zwierzę do osłabienia, a w konsekwencji nawet i do anemii. W dzisiejszym artykule zaprezentujemy sposoby, dzięki którym uchronicie Wasze psy przed pchłami.

Na rynku istnieje obecnie wiele preparatów przeciw pchłom. W sklepach zoologicznych można bowiem znaleźć pudry, szampony i obróżki, służące do walki z pasożytem. Na co się więc zdecydować?

Szampony i pudy zabijają wyłącznie dorosłe owady, co w wielu przypadkach okazuje się być niewystarczające, gdyż nawet jeśli zlikwidujemy dojrzałe osobniki, to ze złożonych jaj wylęgnie się następne pokolenie pasożytów.

Do najskuteczniejszych środków prewencyjnych należą preparaty typu on-spot, czyli krople. Ich przewaga nad pozostałymi produktami leczniczymi polega na tym, że działają przez około trzy miesiące, natomiast cykl rozrodczy pcheł trwa dwa tygodnie).

W sytuacji gdy mamy do czynienia z silną inwazją pcheł możemy przed zaaplikowaniem kropli wykąpać psa w specjalnym szamponie, służącym do walki z pasożytami, a na koniec założyć obrożę.

W pozbyciu się pasożyta pomocne okazać się może dokładne odkurzanie pomieszczeń, ze szczególnym zwróceniem uwagi na wszelkie dziury i szczeliny.