Najlepsze pomysły na psie prezenty

06-09-2023 - Autor: As-Pol

Dziś dzieląc się prezentami ze swoimi najbliższymi nie zapominamy również o naszych pupilach, aby i one mogły się cieszyć Świętami. Poniżej kilka propozycji prezentów dla naszych najlepszych czworonożnych przyjaciół.

Gryzaki; świetny pomysł dla psa w każdym wieku. Da to dużo zabawy naszemu ulubieńcowi. Zajmie go na pewien czas, przy okazji poprawiając stan i higienę jego uzębienia. Gryzak nie musi być w formie gumowej zabawki czy jakiegoś patyka, może być równie dobrze w formie mięsnej- surowej lub suszonej.

Zabawki; nie ma psa, który by nie lubił zabawek. Warto spędzić chwilę w sklepie porozmawiać ze sprzedawcą i dobrać coś dla naszego psiaka. W celu lepszego dopasowania zabawki polecamy udać się do małego prywatnego sklepu gdzie sprzedawca -najczęściej właściciel- ma więcej czasu na rozmowę z klientem i podchodzi indywidualnie do każdego odwiedzającego sklep. Fajnie znaleźć taki sklep gdzie sprzedawca jest doświadczony, sam ma psa i już się go trzymać w ten sposób sprawimy radość psu i wesprzemy lokalny handel.

Obroża i smycz; w celu zakupu tych akcesoriów polecamy zabrać ze sobą na zakupy naszego psa. Smycz, obroża czy szelki powinny być zmierzone i dobrze dopasowane tak aby nasz przyjaciel czuł się w nich wygodnie i komfortowo. Pies powinien lubić elementy swojego ubioru i powinny one sprawiać, że będzie czerpał maksymalną radość ze spaceru. Jeśli martwicie się, że zniknie element niespodzianki to spokojnie pies postrzega inaczej rzeczywistość i na pewno będzie się cieszył z fajnej obroży i smyczy pod choinką jakby ją widział pierwszy raz zwłaszcza kiedy połączymy prezent z wigilijnym spacerem.

Legowisko; wiadomo, że psy tak jak ludzie lubią wygodnie się ułożyć w swoim ulubionym miejscu i odpoczywać lub spać. Jeśli nasz pies takowe posiada w domu i jest w nim legowisko warto może przed świętami pomyśleć o wymianie starego na nowe. Legowiska się brudzą i ulegają zużyciu podobnie jak nasze, ludzkie łóżka i materace. Nowe wygodne legowisko będzie dla psa świetnym prezentem na święta z którego na pewno będzie zadowolony.

Wizyta w psim salonie piękności; wiadomo, że nasz pies jest nasz i przez to najlepszy i najładniejszy na świecie, a inni mogą nam tylko zazdrościć. Fajnie jest czasem nawet nasze cudo podpicować i w tym celu zabrać do psiego fryzjera lub do psiej kosmetyczki. Nasz czworonożny przyjaciel będzie nam za to wdzięczny :)

To tylko kilka pomysłów niech będą dla was inspiracją żeby sprawić swojemu psu radość pod choinkę. Może macie swoje pomysły na prezent dla psa pod choinkę napiszcie nam o tym jak i o tym jak wy spędzacie święta ze swoimi ulubieńcami i co im dajecie pod choinkę oraz jakie są ich reakcje na prezenty.  Wesołych Świąt :)