Jaką zabawkę wybrać?

06-09-2023 - Autor: As-Pol

Wybór zabawki dla naszego pupila to wbrew pozorom nie taka prosta sprawa. Przystępując do zakupów warto wziąć pod uwagę kilka aspektów, które ułatwią mam trafny wybór.

W wyborze odpowiedniej zabawki powinien nam pomóc wiek czworonoga. Jeśli pies jest młody, warto zainwestować w smakową kostkę lub gryzak. W ten sposób nie tylko sprawimy mu mnóstwo frajdy, ale i pozbędziemy się kłopotliwego problemu pogryzionych przedmiotów w domu. Potrzeba gryzienia u szczeniaka wynika bowiem nie tyle z potrzeby zabawy, co ze względów biologicznych – w tym czasie jego zęby dopiero rosną, a dziąsła swędzą.

Przy wyborze zabawki dla psa dorosłego kluczowy jest jego charakter. Na tym etapie możemy bowiem stwierdzić, jaki temperament ma nasz pupil. Zabawki dla psa dojrzałego dostarczają nie tylko rozrywki, ale i pełnią funkcję wychowawczą. Za pośrednictwem takich przedmiotów jak piłeczka czy, popularne ostatnio, frisbee możemy kształtować charakter naszego psa, rozwijać jego umiejętności oraz uczyć posłuszeństwa. Zabawki angażujące dwie strony – czworonoga i właściciela – pozwalają zrozumieć psu, że kto jest przewodnikiem w tym układzie. Natomiast jeśli Wasz pies nie jest aktywny a czas najchętniej spędza w samotności najlepiej sprawdzą się wszelkiego rodzaju „maskotki”.

Często problemy sprawiają psy energiczne, które szybką tracą zainteresowanie przedmiotami. W takim przypadku nieoceniona może okazać się „piszcząca” gumowa zabawka, która nie tylko zajmie Waszego psa, ale i zapewni stałe zaciekawienie wydobywającym się z niej dźwiękiem. Niestety hałasująca zabawka bywa nieznośna dla otocznia. Wówczas warto pamiętać, że dla żywiołowego psa atrakcyjne mogą okazać się także zabawki o intrygujących kształtach i fakturze.

Jeśli Wasz pupil jest agresywny i sprawia problemy, kiedy odwiedzają Was goście, również warto wybrać dla niego odpowiednią zabawkę. W takich przypadkach świetnie sprawdzają się gryzaki (najlepiej te z liny), na których pies może wyładować swoją złość, nie szkodząc przy tym otoczeniu.

Wybór odpowiedniej zabawki nie może być więc przypadkowy, dlatego przed zakupem dokładnie przyjrzyjcie się charakterowi swojego czworonoga. W ten sposób dokonacie trafnego wyboru, który zadowoli zarówna Was, jak i Waszego pupila.