Jak zrobić zabawkę behawioralną dla swojego pupila?

06-09-2023 - Autor: As-Pol

Jak obiecaliśmy w poprzednim artykule, poświęconym zaletom zabawek behawioralnych, przestawiamy dziś domowe sposoby na wykonanie zabawek pobudzających wyobraźnie i procesy myślowe naszych pupili. Wykonanie jest niezwykle proste, konstrukcje stworzone z elementów, które każdy z pewnością ma w domu. Możecie je dać do zrobienia swoim dzieciom, z pewnością sprawi im to radość. Do dzieła!

1. Rulonik z przekąską
Potrzebujecie rolkę po papierze toaletowym, parę chusteczek higienicznych i smakołyk.
Smakołyki umieszczamy wewnątrz rolki, blokujemy je z obu stron, zapychając otwory chusteczkami, boki zgniatamy. Gotowe! Zobaczcie jak tą łamigłówkę rozwiąże Wasz pies.
2. Magiczne pudełko
Pudełko plastikowe (może być po plastrach), parę gumek recepturek, smakołyki, taśma klejąca.
Do pudełka wsadzamy smakołyki i zamykamy, blokujemy możliwość podważenia pokrywy, nakładając na nie gumki. Na gumki od wierzchu i spodu naklejamy taśmę klejącą aby nasz pies nie zrobił sobie nią krzywdy. Tak przygotowane pudełko rzucamy naszej pociesze. Spryt zostanie nagrodzony przekąską czekającą w środku.

Czym nagradzać psa podczas szkolenia aby nie utył?
Podając psu smakołyki podczas szkolenia, łatwo doprowadzić do jego nadwagi. Lepiej jest mieć pewność, że są zdrowe i pozbawione sztucznych konserwantów, a więc przygotować je samodzielnie. Podajemy niezawodny przepis na psi przysmak.

CIASTECZKA RYBNE

2-3 puszki tuńczyka w sosie własnym
3 szklanki mąki pełnoziarnistej
2-3 jajka
Ciasto można wyrobić ręcznie lub mikserem, jeśli jest zbyt gęste dodajemy odrobinę oliwy z oliwek. Formujemy jak najmniejsze ciasteczka i pieczemy na blasze, w temperaturze 180*, przez 30-40 minut. W połowie pieczenia należy je przewrócić na drugą stronę.
Powodzenia!