Jak wybrać psie SPA?

06-09-2023 - Autor: As-Pol

Nie tylko psy wystawowe muszą dobrze wyglądać. Istnieje wiele ras, które stale potrzebują zabiegów pielęgnacyjnych. Nie zawsze jest to zatem widzimisię właściciela, ale potrzeba, bez której naprawdę ciężko się obejść. Z racji, że na naszym blogu poruszamy również tematykę pielęgnacji czworonogów, w dzisiejszym tekście podpowiemy Wam, czym należy się kierować przy wyborze psiego SPA. 

Wielokrotnie pisaliśmy o tym jak dbać o psią sierść, skórę, pazury etc. Jednak nie zawsze jest na to czas czy możliwości lub po prostu wolimy oddać naszego czworonożnego przyjaciela w ręce specjalistów. Istnieje kilka czynników, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę aby wizyta w psim SPA była finalnie przyjemnością dla zwierzaka, nie horrorem, od którego będzie uciekał.

Najważniejsze jest zachowanie pracownika salonu. To, w jaki sposób się z nami przywita, czy jest przyjazny dla zwierzaka i jak zwierze na niego reaguje. Miłym gestem jest poczęstowanie czymś psiaka, oczywiście po naszym wcześniejszym pozwoleniu. Jeśli pracownik jest nerwowy i niepewny, to pierwszy znak, byś jeszcze raz zastanowił się czy trafiłeś do odpowiedniego salonu. Osoba, która pracuje na co dzień ze zwierzakami, musi wzbudzać zaufanie.

Jeśli pracownik salonu zrobił na Tobie dobre wrażenie, bacznie przyjrzyj się sprzętowi, które stanowi wyposażenie SPA. Narzędzia bezwzględnie muszą być czyste, posegregowane i przystosowane do potrzeb pracy ze zwierzęciem, a salon powinien być podzielony na segmenty.

To zdarza się co raz rzadziej, jednak bywają salony, w których psy na czas oczekiwania na zabieg są zamykane w klatce. Możliwe, że są one ukryte na zapleczu, dlatego podczas pierwszej rozmowy z pracownikiem od razu zapytaj, czy takie metody są stosowane w ich firmie. Chyba nie chcesz żeby wizyta w psim SPA była dla Twojego czworonoga koszmarem?

Kluczowe są także kompetencje groomera. Jeśli salon wygląda czysto i profesjonalnie, narzędzia są na swoim miejscu i miejsce jest przyjazne zwierzętom, sprawdź kompetencje osoby, która ma zająć się Twoim psem. Z całą pewnością, jeśli ukończył on odpowiednie kursy, będzie chciał się tym pochwalić. Miej jednak z tyłu głowy fakt, że najważniejsze jest podejście pracownika do zwierzęcia. Nawet najlepiej wykwalifikowany groomer bez empatii nie wykona swojej pracy odpowiednio.