Jak pielęgnować psa jesienią?

06-09-2023 - Autor: As-Pol

Przez cały rok należy dbać o zdrowie, dobre samopoczucie, kondycję i wygląd czworonogów. Jednak jesień jest czasem szczególnie wymagającym. Trudne warunki atmosferyczne, aura i to, że niebawem ma przyjść zima, sprawiają, że konieczne jest zwrócenie większej uwagi na pielęgnację psa.

Kiedy robi się co raz zimniej, insekty próbują przenieść się z zewnątrz do domów, szukając korzystniejszych warunków. Używa się wówczas różnego rodzaju środków owadobójczych i innych substancji chemicznych. Aplikując je i przechowując pamiętaj, aby nie zagrażały zdrowiu psa.

Twoje dziecko jest w wieku szkolnym? Zwracaj szczególną uwagę na to, by akcesoria takie jak pineski, szpilki, nożyczki etc. miały swoje miejsce; miejsce, które nie jest łatwo dostępne dla psiaka. Wystarczy chwila nieuwagi aby zwierzę, ciekawe nowych kształtów, zrobiło sobie krzywdę.

Jeśli nie lubisz upałów, jesień jest doskonałym czasem na długie, aktywne spacery. Zabieraj czworonoga w dalsze zakamarki miasta, przemierzajcie dłuższe dystanse. Skorzysta na tym nie tylko Twoje zdrowie, ale również poprawi się kondycja psiaka.

Niska temperatura może nieść też za sobą zagrożenia. Jesień charakteryzuje się sporą amplitudą, dlatego jeśli Twój pies mnóstwo czasu spędza na świeżym powietrzu lub po prostu mieszka w ogrodzie, stale kontroluj, czy niczego mu nie brakuje. Szczególnie ważny jest dostęp do świeżej wody, która nie będzie lodowata.

Jesień to również czas grzybobrań. Na trujące odmiany powinni uważać nie tylko ludzie, ale również zwierzęta. Zabierając psa w miejsca, gdzie mogą występować grzyby, kontroluj co Twój pies je, wącha i czego szuka w trawie. Skutki Twojej nieuwagi mogą być tragiczne.

Jesteś właścicielem delikatnego pieska, którego sierść nie jest wystarczającą ochroną przed niską temperaturą? Zastanów się nad zakupem ubranka dla czworonoga. Pisaliśmy o tym tutaj: