Jak nawilżać skórę psa?

06-09-2023 - Autor: As-Pol

Nie tylko ludzie powinni dbać o odpowiednie nawilżanie skóry. W takim samym stopniu dotyczy to również naszych czworonożnych przyjaciół. Nawilżona skóra = piękna, zdrowa sierść. Co zatem robić, by odpowiednio nawilżać skórę psa?

Ważną rolę pełnią w tej kwestii kąpiele. Aby nasz pies nie borykał się dłużej ze suchą skórą, po dokładnym umyciu należy zastosować odżywkę. W preparatach dedykowanych dla czworonogów znajdują się witaminy, które wzmacniają również sierść. Co ciekawe, jedną z przyczyn suchości skóry są kąpiele same w sobie. Dzieje się tak ze względu na pH psiej skóry, które różni się od ludzkiego. Ponadto, pH różni się również ze względu na rasę. U pudla wynosi ono 6,5 a u owczarka niemieckiego 8,4.

Aby zastosowana po kąpieli odżywka odpowiednio zadziałała, należy pozostawić ją na około 10 minut. Kluczową czynnością jest dokładne spłukanie nie tylko odżywki, ale również szamponu i innych preparatów na każdym etapie kąpieli. Jeśli zadbamy o to w odpowiedni sposób, skóra naszego pupila powinna być nawilżona i elastyczna.

Co powoduje suchość skóry psa?

Podstawową przyczyną problemów skórnych są niedobory w diecie. Jeśli pies nie przyjmuje odpowiedniej ilości kwasów omega-3 i omega-6, może borykać się z suchą skórą czy łupieżem. Kwasy tłuszczowe są odpowiedzialne za zdrowie skóry i sierści, bowiem są ich materiałem budulcowym. Dlatego w trosce o ich odpowiednią kondycję należy zadbać o dostarczanie ich do organizmu (np. wprowadzając oleje do codziennej psiej diety). Omega-3 i omega-6 przyspieszają również gojenie się ran i podrażnień. Jeśli Twój czworonóg ma ich niedobory, możesz podać mu odpowiednie preparaty, które wyrównają braki. Takie działanie, wraz z odpowiednią pielęgnacją i stosowaniem odżywek, widocznie poprawi kondycje skóry Twojego psa.