Jak kupować akcesoria do pielęgnacji psów?

06-09-2023 - Autor: As-Pol

Pielęgnacja jest niezwykle ważna dla zdrowia i samopoczucia każdego psa. Na naszym blogu sporo uwagi poświęcamy procesom pielęgnacyjnym takim jak kąpiel, czesanie czy strzyżenie. Dziś piszemy o tym, na co warto zwrócić uwagę podczas kupowania akcesoriów do pielęgnacji.

 Pielęgnacji wymaga każdy pies - bez względu na to, ile ma lat, jakiej jest rasy i czy bierze udział w wystawach. Oczywiście, psy biorące udział w konkursach są w dużej mierze pod opieką profesjonalistów. My dziś zajmiemy się podstawowymi kwestiami i tym, na co powinien zwrócić uwagę każdy właściciel czworonoga.

Podstawowa zasada: zwracaj uwagę na jakość akcesoriów, które chcesz kupić. Zaopatrując się w słabe, tanie gadżety możesz wyrządzić więcej złego niż dobrego. Podejrzanie tanie akcesoria często tak naprawdę nie są przystosowane do potrzeb psa - włos może ulec uszkodzeniu, a proces samej pielęgnacji może przerodzić się w prawdziwy koszmar.

Warto inwestować w droższy sprzęt - jeśli się o niego dba, wystarczy na wiele lat i kolejny zakup nie będzie konieczny. Akcesoria wysokiej jakości znacznie ułatwią Ci działanie, będą delikatne dla psa a ich używanie będzie komfortowe dla Was obojga.

Kluczowy jest wybór odpowiednich akcesoriów do danego rodzaju sierści. Oczywistym jest, że właściciel psa posiadającego sierść krótką będzie używał innego sprzętu od właściciela psa długowłosego. Ponadto, o ile grzebienie są z reguły uniwersalnej wielkości, o tyle szczotki należy wybierać zgodnie z gabarytami zwierzęcia. W przypadku psów miniaturowych, kupiona raz szczotka posłuży na długie lata.

Przy wyborze akcesoriów ich wygląd nie ma znaczenia - nie zwracaj uwagi na kolor etc. Sprawdź, czy chwytając ją nie wysuwa Ci się z dłoni i czy czujesz się komfortowo. To najważniejsze, by podczas pielęgnacji wykonywać pewne i precyzyjne ruchy. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na kształt i wyprofilowanie - w przypadku regularnej pielęgnacji ma to naprawdę kluczowe znaczenie.

Kupuj tylko w sprawdzonych sklepach, gdzie pracuje zespół fachowców. Podczas wyboru akcesoriów od razu zauważysz, czy sprzedawca wie, o czym mówi. Jeśli nie wzbudza zaufania, nie korzystaj z jego usług. Rozejrzyj się w okolicy i poszukaj sklepu specjalizującego się w sprzedaży akcesoriów do pielęgnacji. Nie dokonuj zakupu pochopnie.