Dog Dancing – doskonały sposób na wyszkolenie psa

06-09-2023 - Autor: As-Pol

Taniec z psem brzmi dla Ciebie abstrakcyjnie? Jeśli tak, musisz poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie. To doskonały sposób na wyszkolenie psa i nauczenia go posłuszeństwa z muzyką w tle.

Dog Dancing to bardzo widowiskowa dyscyplina. Polega ona na prezentowaniu w rytm muzyki odpowiednio przygotowane choreografii, gdzie przewodnik i pies wykonują określone figury.

Dog Dancing powstał w Kanadzie, w 1980 roku pod nazwą „Freestyle”, a jego podwalina były ćwiczenia wykonane w Obedience, do których dodano muzykę. Ta dyscyplina, najpierw rozwinęła się w USA, by dotrzeć do Europy aż z 10 letnim opóźnieniem. Premierowy pokaz odbył się podczas wystawy Cruft’s Dog Show, gdzie trenerka Obedience Mery Ray pod nazwą „heelwork to music” przedstawiła publice ten nowy kynologiczny sport.

W Polsce ta dyscyplina jest wciąż słabo znana, choć coraz częściej można oglądać jej pokazy podczas wystaw psów. Wykonywana jest najczęściej w formie tradycyjnej, a więc opartej na figurach pochodzących z Obedience i Freestyle. To forma zabawy dla każdego, kto lubi spędzać aktywnie czas ze swoim psem i ma chęci pracy. Tutaj należy pamiętać, że pies ćwiczący Dog Dance, powinien być zdrowy i po zakończeniu etapu wzrostu i rozwoju (około 2 lat) .