Czy pies może jeść kurczaka?

30-05-2022 - Autor: As-Pol

Dieta pupila powinna być zbilansowana, żeby zapewnić mu wszystkie potrzebne składniki odżywcze. Są one niezbędne do jego prawidłowego rozwoju i wzrostu, a także pomagają zachować energię oraz zdrowie. Komponując jadłospis czworonoga wielu właścicieli zastanawia się, czy pies może jeść surowe mięso z kurczaka. Okazuje się, że takie żywienie jest wręcz wskazane i niesie za sobą wiele korzyści. Dowiedz się, dlaczego to dobre rozwiązanie w karmieniu Twojego towarzysza. 

Dlaczego mięso z kurczaka jest dobre w diecie psa? 

Decydując, czy pies może jeść surowego kurczaka, trzeba wziąć pod uwagę wszystkie fragmenty tuszy, bo każdy z nich zapewnia inne składniki odżywcze. Dlatego dietę warto uzupełnić nie tylko o mięso, ale też podroby takie jak wątróbka, żołądki wraz z treścią, szyje czy serca. Często też w miskach pupili pojawiają się zmielone kości. Ważne jest, żeby nie podawać ich po żadnej obróbce termicznej, co zmienia ich strukturę, bo mogą wtedy zranić przełyk czy prowadzić do zakrztuszenia się. 

Drób jest bardzo bogaty w białko, dlatego stanowi pełnowartościowy posiłek, szczególnie potrzebny w trakcie wzrostu psiaka. Dodatkowo jest on stosunkowo niskokaloryczny i zawiera mało tłuszczu, więc dobrze sprawdza się dla pupili mających problemy z trawieniem lub alergie pokarmowe. Zaletą jest też wysoka zawartość witamin i minerałów takich jak magnez, potas i cynk. 

Z czym podawać mięso z kurczaka? 

Pupil bez obaw (jeśli jego stan zdrowia nie wskazuje inaczej) może jeść kurczaka, natomiast, żeby dieta była zbilansowana, konieczne jest uzupełnienie jej o inne pełnowartościowe pokarmy. Podstawę w żywieniu stanowią również niektóre warzywa i owoce. Dobrym rozwiązaniem jest ugotowanie ich z tego rodzaju drobiem, tworząc pyszne danie dla zwierzaka. Bez obaw można też podawać surowe kawałki. Dzięki możliwości mrożenia porcji zachowują one swoją świeżość i wartości odżywcze na dłużej, a przechowywanie jest proste i tanie. To zdecydowanie lepsza opcja karmienia niż gotowe i przetworzone karmy suche czy mokre dla zwierząt, dostępne w sklepach.

Na stronie internetowej Miesodlapsow.pl znajdziesz wiele atrakcyjnych produktów, przygotowanych z myślą o zdrowiu Twojego pupila. W ofercie jest m.in. surowe mięso z kurczaka, również z podrobami i mielonymi kośćmi. Wygodą jest możliwość kupienia gotowych porcji, z dokładnie określonym, w pełni naturalnym składem. Sposób pakowania i mrożenie sprawia, że karma jest świeża oraz zachowuje swoje walory smakowe nawet na kilka miesięcy. 

Jak podawać mięso z kurczaka psu? 

Właściciele często zastanawiają się, czy pies może jeść surowego kurczaka. Oczywiście – jest to nawet wskazane. Dieta BARF to polecany i naturalny sposób żywienia czworonogów, zapewniający w ich układzie trawiennym odpowiednią florę, dbając jednocześnie o dostarczenie najpotrzebniejszych składników odżywczych. Przy okazji posiłku warto podawać też odrobinę warzyw, które poprawiają smak i zawierają cenne witaminy. 

Czy surowe mięso z kurczaka jest bezpieczne dla pupila? 

Tak. Przede wszystkim jest lekkostrawne, dzięki czemu układ trawienny zwierzaka nie jest nadmiernie obciążony. Dodatkowo kurczak jest bogaty w białko, konieczne do prawidłowego wzrostu oraz wiele cennych witamin. Wybierając sprawdzonych producentów albo gotowe produkty dostępne na Miesodlapsow.pl masz pewność, że to zdrowe i dobre rozwiązanie. Warto wspomnieć, że surowy kurczak jest lepszy dla psiaka niż gotowany, podczas obróbki termicznej dochodzi do utraty części składników. 

Uzupełnij dietę swojego czworonoga w surowe mięso! 

Planując dietę swojego psiaka, chcesz mu zapewnić to, co najlepsze. Dlatego prawidłowego dobranie karmy jest podstawą dla wielu właścicieli. W sklepie internetowym Miesodlapsow.pl znajdziesz gotowe, pełnowartościowe porcjowane jedzenie. Jeśli zastanawiałeś się, czy pies może jeść surowego kurczaka, to dostępne na stronie produkty są dobrym potwierdzeniem, pokazującym, że wręcz powinien. Jeśli masz jakieś pytania w sprawie żywienia bazującego na diecie BARF, skontaktuj się z nami, chętnie rozwiejemy wątpliwości. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty!