Co mówią badania na temat żywienia psów?

06-09-2023 - Autor: As-Pol

Dzisiejszy artykuł o żywieniu psów będzie nieco inny od poprzednich. Chcielibyśmy przedstawić wyniki badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii, Włoszech i Francji właśnie na temat żywienia czworonogów oraz poglądu właścicieli na prawidłową wagę ich pupili. 

  • Ponad ¾ z przebadanego tysiąca osób uważa, że ich pies ma prawidłową wagę, a w rzeczywistości ma sięgającą 50% nadwagę.
  • 60% nigdy nie ważyło swoich psów i nie monitoruje na bieżąco masy ich ciała.
  • Tylko co trzeci właściciel dba o wysiłek fizyczny psa i zapewnia mu wystarczającą aktywność.
  • 25% przebadanych nie dba o aktywność fizyczną - ani swoją, ani swojego psa.
  • 90% właścicieli nie uprawia żadnej dyscypliny sportu i jest świadomych tego, że ma zdecydowanie za mało ruchu.
  • Zainteresowanie wagą czworonogów jest ściśle związane z pochodzeniem właścicieli. Francuzi i Włosi zwracają na to dużą uwagę, podczas gdy mieszkańcy Wielkiej Brytanii oraz Niemiec nie przejmuje się psią nadwagą.
  • Tylko 15% Niemców i Brytyjczyków posiadających otyłe psy kupuje im karmy niskokaloryczne
  • 40% przebadanych właścicieli psów karmi je smakołykami częściej niż raz dziennie. Jak wykazały badania, najbardziej rozpieszczają swoje czworonogi samotne, starsze panie.

Jak widać, problem ze świadomością właścicieli jest naprawdę duży. Rodzaj podawanego posiłku ma kluczowy wpływ na zdrowie, samopoczucie i długość życia psa. Jak myślicie, jak takie badania wypadłyby w Polsce? Jakie jest Wasze podejście do kwestii żywienia czworonogów i dbania o ich kondycję fizyczną i zdrowie? Czy Wasze psy zmagają się z otyłością? A może to przeszłość i teraz nie mają z tym problemu? Czekamy na Wasze komentarze!

Przypominamy również, że na naszym blogu poruszaliśmy już temat otyłości u psa. Artykuł na ten temat możecie przeczytać tutaj: https://www.miesodlapsow.pl/blog/otylosc-i-nadwaga-u-psa

Zastanawiasz się nad przejściem na żywienie naturalne? To najlepszy sposób, by Twój czworonożny przyjaciel był szczęśliwy i w pełni sił. Wielokrotnie pisaliśmy o profitach płynących z podawania psu surowego mięsa, owoców, warzyw i olejów. Dzięki kalkulatorowi diety psa możesz sprawdzić ile naturalnego pożywienia powinien spożywać Twój pupil: https://www.miesodlapsow.pl/dieta/index.html